featured

TOKİ indirim kampanyasına bugün başlıyor

TOKİ, 2022 yılının Haziran ayından önce inşa edilen iş yerleri ve konutlar için özel bir indirim kampanyası başlatıyor. Bu kampanya, borçlarını peşin ödeyenler için cazip fırsatlar sunuyor ve başvurular için son tarih 19 Ekim olarak belirlenmiş durumda.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ’nin 21 Haziran 2022 öncesinde inşa edilen evler için bir kampanya başlatacağını müjdelemişti.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre, yüzde 25 indirim kampanyası bugün başlıyor ve 19 Ekim’de sona erecek. Bu kampanya kapsamında, konut ve iş yeri alıcılarına borçlarını peşin ödemeleri halinde yüzde 25 indirim uygulanacak.

Kısmi ödeme imkanı da sunuluyor. Tüm borçlarını peşin ödeyemeyen vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecekler.

Kampanyadan yararlanabilmek için, projelerin dahil olduğu tarih itibarıyla başvuru yapan konut ve iş yeri alıcılarının öncelikle o aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca, geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcunun bulunmaması gerekmektedir.

Kampanyadan yararlanabilecek kişiler, 2022 yılının Haziran ayının sonuna kadar geri ödeme taksitlerinin başladığı konut ve iş yerlerinde bulunanlar arasından seçilecektir. Taksit sayısı 12 aydan az kalan konut ve iş yeri alıcıları bu indirim kampanyasından yararlanamayacaklar.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilirler.

TOKİ indirim kampanyasına bugün başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!