featured

İlk kez konut alanlara düşük faizli kredi yolda : İşte faiz ve vade oranı

Konut sahibi olma fırsatını artırmak için adımlar atılıyor. İlk ev sahibi olmak isteyenlere, kamu bankalarının ekim ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte sunacağı düşük faizli kredi desteğiyle kapılar aralanıyor. Bu destekle ilk kez konut alacaklar için faiz oranları yaklaşık olarak %1.20 seviyelerinde olacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu, ilk ev sahibi olmak isteyenler için uygun bir kredilendirme sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kamunun sunduğu uygun koşullarda konut kredileri, yeni başlatılan projelere, belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında destek sağlamak amacıyla tesis edilecek. Bu, birinci ev sahibi olma yolundaki adımları daha güçlendirecek mekanizmaların devreye girmesi anlamına geliyor.

Ayrıca, uzun vadeli (180 ay) konut kredisi uygulamalarıyla, ilk kez konut almak isteyenlere %1.20 seviyelerinde faiz oranları sunulması düşünülüyor. Vergi ve kredi avantajlarıyla devletin destekleyici rolü daha da güçlendirilerek, konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere destek verilmesi hedefleniyor.

İlk kez konut alanlara düşük faizli kredi yolda : İşte faiz ve vade oranı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!