featured

TOKİ’den yüzde 25 indirim kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, katıldığı canlı yayın sırasında, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yüzde 25 indirim kampanyasının yakında başlayacağını duyurdu.

Bakan Özhaseki, “TOKİ’den konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin olarak kapatmak istediklerinde yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler” şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu kampanya 21 Eylül tarihinde başlayacak.

Yüzde 25 indirim kampanyasından yararlanabilecek kişiler, TOKİ’den ev veya iş yeri satın almış ve geri ödemeleri 2022 yılı Haziran ayının sonuna kadar başlamış olanlar olacak. Borçlarını peşin olarak ödeyenler yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler.

Borçlarını tamamen kapatamayacak olan kişiler ise borç bakiyelerinin yüzde 25’ini ödediklerinde kısmi olarak indirimden yararlanabilecekler. Konut ve işyeri sahipleri, borç bakiyelerini öğrenmek için 21 Eylül ile 19 Ekim 2023 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştirdikleri bankayla iletişime geçebilecekler. Yüzde 25 indirim kampanyası 19 Ekim’de sona erecek.

Katılımcıların, başvuru tarihi itibarıyla ilgili aya ait taksit ödemelerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu olmamalıdır. Kampanyaya katılan konut ve iş yeri sahipleri, borçlarını kapatmak ve indirimden faydalanmak isterlerse, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıkları aracı bankadan konut kredisi kullanabilecekler.

Kampanya tarihi sonrasında borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise indirim oranından yararlanmak mümkün olmayacak. Ayrıca, 12 taksit veya daha azı kalmış olan konut ve iş yeri sahipleri indirim kampanyasından faydalanamayacaklar.

TOKİ’den yüzde 25 indirim kampanyası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!