featured

Ons Altın Analizi

ONS(XAUUSD) HAKKINDA Kİ NOTLAR:

Altın binlerce yıldır çok değerli bir emtia olarak kabul ediliyor ve altın fiyatı dünya çapındaki finans piyasalarında geniş çapta takip ediliyor. En yaygın olarak ABD Doları (XAU/USD) cinsinden işlem gören altın fiyatı, hisse senetleri ve tahviller düştükçe artma eğilimindedir. Metal, değerini iyi korur ve onu güvenilir bir güvenli liman yapar. Özellikle Ukrayna-Rusya savaşından sonra hareketlilik yaşayan Ons da son duruma bakalım.

Ons da boğalar, ayıların 1900 seviyesinin altındaki düşüş eğiliminden faydalanamamasının ardından son iki hafta içinde geri dönüş yaptı.

Geçen 2 haftaya bakıldığında, satıcıların şansı vardı ve ABD oranlarının artmasıyla Ons için görünüşte düşüş eğilimi gösteren bir zemine rağmen, Ons boğaları, psikolojik seviyeyi 2.000$/Ons’ta yeniden test etmek için 1920 desteğinden yükselen minör bir trend oluşturdu.

Mart ayına bakıldığında, artan faiz oranları gibi faktörler ile ayın başlarında güçlü bir geri dönüş haftalık mumu bıraktı.4 saatlik periyot da gözüken ters bayrak oluşumu ile 1920 desteğine kadar gerileme görüldü.

Daha sonrasında 1900 seviyesini ihlal eden fiyat hareketiyle Mart ayının ortasından Nisan ayının ilk haftasına kadar yatay kanalda ağırlıklı olarak 1915-1935 seviyeleri arasında seyir etti. Satıcılar ve alıcıların birbirlerine üstünlük sağlayamadıkları bu bant aralığında oldukça sağlam bir destek hattı oluştu.

Nisan ayının 1.haftasının sonunda oluşan ve 2000$ seviyesini test etmeye giden minör yükseliş trendi 1965-1975 yatay kanalından destek alacaktır.

Ons ‘un fiyatı 2020 Ağustos’dan-2022 Mart’a uzanan 2 yıla yakın uzunluğa sahip çanağın kulp oluşumunu sağlamak için 2000 seviyelerinden sonra 2072’den geçen boyun çizgisine ulaşmak isteyecektir.1965 önemli destek seviyeleri kabul edilecektir.

ons altın analizi 1
0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Ons Altın Analizi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!