featured

Tarım Sektöründe Dev Değişim: Hektaş Ferbis Tarım’ı Halka Açıyor

Hektaş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi AŞ’nin halka arz sürecine dair önemli bilgileri paylaştı. Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) tarafından 2 Kasım 2023 tarihinde KAP’a yapılan bu açıklamaya göre, Ferbis Tarım halka arzı için önemli bir adım atıldı.

Hektaş’ın KAP’a yaptığı açıklama şu şekildedir: “Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi A.Ş, Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görmesi amacıyla halka açılmak için esas sözleşme değişikliği başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.”

Günün bilgilerine göre, HEKTS hisse fiyatı 22,36 TL seviyesinde bulunuyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 959.787.268,00 TL olarak gerçekleşti. HEKTAS hissesi bugün yüzde 2,38 artış kaydederken, haftalık kaybı yüzde 0,18’e ve aylık kaybı yüzde 14,59’a ulaştı. Yıllık verilere göre ise son bir yılda HEKTAS yatırımcısına yüzde 22,41 oranında bir kayıp yaşattı.

Hektaş Ticaret Türk Anonim Şirketi, Türkiye merkezli bir şirket olup tarım ilaçları ve veterinerlik ürünleri üretimi ve pazarlaması konusunda faaliyet göstermektedir. Şirket, Gebze ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgeleri’nde iki ayrı fabrika işletmektedir. Gebze Fabrikası yıllık 52.766 ton üretim kapasitesine sahipken, Şanlıurfa Fabrikası yıllık 22.360 ton kapasiteye sahiptir. Hektaş, zirai ve ev insektisitleri, herbisitler, fungisitler, yaprak gübreleri, bitki gelişim düzenleyicileri, fumigantlar, organik çiftçilik ürünleri, antibakteriyel ve antiparazitik ilaçlar, vitaminler ve hormonlar dahil olmak üzere çeşitli kimyasal tarım ürünleri ve veteriner ürünleri sunmaktadır. Şirketin ürünleri Türkiye genelinde yedi şehirdeki bölge büroları aracılığıyla 1500’ün üzerinde tarım ilaçları ve pestisit bayi ve distribütörüne pazarlanmaktadır. Hektaş, OYAK’ın bir iştirakidir.

Tarım Sektöründe Dev Değişim: Hektaş Ferbis Tarım’ı Halka Açıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!