featured

Reysaş kararını açıkladı : Sermaye 2.000.000.0000 TL’ye çıkıyor

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS), 31 Ekim 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada kayıtlı sermaye tavanının artırılması ve SPK başvurusu hakkında önemli bilgileri paylaştı.

Şirket, mevcut sermaye tavanını 2 milyar TL’ye çıkarmak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunmuştur. Bu değişiklikle birlikte, şirket sermaye tavanının süresini 2027 yılı sonuna kadar uzatmayı planlamaktadır. 31 Ekim 2023 itibariyle şirketin ödenmiş sermayesi 500 milyon TL olarak belirlenmiştir. RYSAS, bu sermaye tavanı artırımı ile bedelsiz sermaye artırımı işlemlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

Şirketin yaptığı KAP açıklamasında, “Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 31 Ekim 2023 tarihli toplantısında, 2023 yıl sonu ve ilerleyen dönemlerdeki finansal sonuçlara göre belirlenecek oranlarda bedelsiz sermaye artışlarının hızlandırılabilmesi amacıyla, esas sözleşmede yer alan 600 milyon TL’lik Kayıtlı Sermaye Tavanı’nın 2 milyar TL’ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı’ndan izin alınması kararı alınmıştır. Esas sözleşme tadil tasarısı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru 31 Ekim 2023 tarihinde yapılmıştır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.” ifadeleri kullanılmıştır.

Reysaş kararını açıkladı : Sermaye 2.000.000.0000 TL’ye çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!