featured

Rekor bedelsizin tarihi belli oldu : 474.600.000 TL olacak

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SUNTK), yüzde 250 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı ve bu önemli gelişmeyi duyurdu. Şirket, mevcut sermayesini 474 milyon 600 bin TL seviyesine çıkarmayı planlıyor.

SUNTK, bedelsiz sermaye artırımı kararı alan şirketler arasında dikkat çekiyor. Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yüzde 250 bedelsiz sermaye artırımı için başvuruda bulunan şirket, yönetim kurulu tarafından detayları SPK aracılığıyla kamuoyuna duyurdu. Şirket, mevcut sermayesini 135.600.000 TL’den 474.600.000 TL’ye yükseltmek için tüm finansmanı kendi kaynaklarından karşılayacak.

Bu önemli karar, SUNTK hisse senedi yatırımcıları arasında büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 600 milyon TL olduğunu göz önüne alarak, sermaye artırımının SUNTK yatırımcılarının hisse senedi lot sayısını artıracağı belirtiliyor. Bedelsiz pay alma işlemi, 2 Kasım 2023 Perşembe gününden itibaren başlayacak.

SUNTK’dan gelen KAP açıklamasına göre, şirketin sermayesinin artırılması için emisyon priminden yararlanılacak ve SPK tarafından onaylanmış bir İhraç Belgesi ve Esas Sözleşme Tadil Tasarısı mevcut. Bu gelişme, SUNTK hisse senedi yatırımcıları ve finans dünyası için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Rekor bedelsizin tarihi belli oldu : 474.600.000 TL olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!