featured

Lider gıda şirketinden dev borçlanma : 3.000.000.000 TL için başvuru yapıldı

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, yurt içinde borçlanma aracı ihracına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başvurusu hakkında önemli bir açıklama yaptı.

05 Ekim 2023 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda yapılan özel durum açıklamasında, şirketin Yönetim Kurulu’nun yurt içinde 3.000.000.000 TL (Üç Milyar Türk Lirası) tutarında ve en fazla 2 yıl vadeli tahvillerin ve/veya finansman bonolarının ihraç edilmesi kararı aldığı belirtildi. Bu kapsamda, SPK’ya ihraç belgelerinin onaylanması talebiyle başvuruda bulunmak üzere şirket yönetiminin yetkilendirildiği açıklandı. Başvuru, 10 Ekim 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na yapıldı.

Coca-Cola İçecek, bu adımıyla finansman alanında yeni fırsatlar arayışını sürdürerek yurt içi borçlanma araçlarına yönelik bir adım atmış oldu. Şirketin aldığı bu kararın yatırımcılar ve finansal piyasalar üzerindeki etkisi merakla bekleniyor.

Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;” 05.10.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararını takiben yapılan özel durum açıklamasında, Şirketimiz Yönetim Kurulunun yurtiçinde 3.000.000.000.- TL (Üç Milyar Türk Lirası) ve 2 yıl vadeye kadar tahvillerin ve/veya finansman bonolarının (“Tahvil” ve/veya “Finansman Bonosu”) ihraç edilmesi hususunda karar aldığı ve bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’na ihraç belgesinin/belgelerinin onaylanması talebiyle başvuru yapılması için Şirket yönetiminin yetkilendirildiği bildirilmişti. Bu hususta Sermaye Piyasası Kurulu’na 10.10.2023 tarihinde başvuru yapılmıştır.”

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Lider gıda şirketinden dev borçlanma : 3.000.000.000 TL için başvuru yapıldı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!