featured

Fuzul Gayrimenkul’un Dev Satışı : 168 Milyon TL’lik Arsayı Sattı

Fuzul Gayrimenkul (FZLGY), 168 milyon TL’lik maddi duran varlık satışıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Şirket, bu önemli gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurdu. İşte detaylar:

Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (FZLGY), Başakşehir’de bulunan bir arsayı 168 milyon TL + KDV bedel ile Nevita Gayrimenkul’a başarılı bir şekilde sattı. Bu önemli satış işlemi, şirketin mali tablosuna ciddi bir katkı sağlayacak.

Fuzul Gayrimenkul (FZLGY), bu satıştan 168 milyon TL gelir elde edecek. Şirket Yönetim Kurulu, herhangi bir aksi karar alınmadığı sürece, bu kaynağı orta ve uzun vadeli finansman ihtiyaçlarını karşılamak ve likiditeyi artırmak amacıyla kullanmayı planlıyor.

Konuyla ilgili yapılan KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Başakşehir İlçesi, İkitelli-2 Mahallesinde bulunan ve T.C. Başakşehir Tapu Sicil Müdürlüğü nezdinde 812 Ada, 3 Parselde kayıtlı 2965,83 m2 alanlı arsa Nevita Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş.’ye 168.000.000 TL + KDV bedelle satılmıştır.”

Fuzul Gayrimenkul (FZLGY) hisse fiyatı şu an 14,06 TL seviyesinde bulunuyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 38.181.313,00 TL olarak kaydedildi. Şirketin hisse fiyatı bugün yüzde 2,56 artış gösterirken, haftalık bazda yüzde 0,21 kayıp yaşandı. Aylık bazda ise kayıp yüzde 24,96 olarak kaydedildi.

Fuzul Gayrimenkul’un Dev Satışı : 168 Milyon TL’lik Arsayı Sattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!