featured

Enerji şirketinden rekor anlaşma : Sözleşme bedeli 72.196.576,85 TL

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. (NATEN), 3 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, “Anahtar Teslim Arazi Tipi Öztüketim Güneş Enerji Santrali” kurulumu işi için Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. ile Güneş Plastik Kalıp Sanayi Ve Ticaret A.Ş. arasında sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirketin KAP açıklamasında belirtildiği üzere, bu anlaşma Eskişehir ve Gebze’deki plastik fabrikalarının elektrik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerçekleştirilen bir güneş enerji santrali projesini içeriyor. Bu yatırım, sadece elektrik üretimi için değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliği destekleyerek karbon emisyonlarının azalmasına da katkı sağlayacak. Sözleşme bedeli KDV hariç 2.550.548,00 USD (72.196.576,85 TL+KDV) olarak belirlenmiştir.

Bugünkü verilere göre NATEN hisse fiyatı 325,9 TL seviyesinde bulunuyor ve son 24 saatteki işlem hacmi 63.049.187,00 TL olarak gerçekleşti. NATUREL ENERJI hissesi bugün yüzde 3,86 değer kaybederken, haftalık bazda yüzde 7,2’lik bir kazanç elde edildi. Ancak aylık bazda yüzde 9,12’lik bir kayıp yaşandı. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda NATUREL ENERJI yatırımcısına yüzde 152,99’luk bir kazanç sağlamıştır.

Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş., Türkiye merkezli bir şirket olup yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin hizmet alanları elektrik üretimi, saha hazırlama anketleri ve testleri, fizibilite çalışmaları, yasal destek, proje tasarımı ve mühendisliği, anahtar teslimi kurulum ve tesis bakımını içermektedir. Ayrıca, yenilenebilir enerji sistemlerinin geliştirilmesi için ölçüm, rüzgar, güneş ve deniz kontrol ve ölçüm istasyonlarının geliştirilmesi gibi yeni teknolojilere odaklanan bir AR-GE faaliyetleri yürütmektedir. Şirket, güç istasyonları, dağıtım hatları ve trafo merkezlerinin tasarımı, mühendisliği ve hizmete alınmasını destekleyen çözümler sunmaktadır.

Enerji şirketinden rekor anlaşma : Sözleşme bedeli 72.196.576,85 TL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!