featured

WhatsApp’a grupları karıştıracak yeni bir özellik geliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gruplar adına birtakım yeni özellik alıyor. Bu özelliklerin başında grup yöneticilerinin daha fazla kontrol alması yer alıyor. Şu anda test aşamasında bulunan özellik sayesinde grup yöneticileri başka bir katılımcı tarafından gönderilen mesajı silme hakkına sahip olacak.

WhatsApp’ta grup yöneticisi istediği mesajı sohbetten silebilecek

WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak adına dönem dönem yeniliklere başvuruyor. Android için WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test edilmeye başlanan yeni özellikler, WhatsApp gruplarının daha fonksiyonel olmasına fayda sağlayacak.

WABetaInfo’nun paylaştığı yeni sürüm, WhatsApp’a birden fazla güncelleme geleceğini ortaya koydu. Platformun yeni güncellemedeki temel amacı yöneticilerin gruplarda daha çok denetim yapabilmesini sağlamak.

Yeni WhatsApp özelliği kapsamında bir mesajın grup yöneticisi tarafından silinmesi tüm katılımcılara iletilecek. Beta aşamasındaki özelliğin ekran görüntüsünde “Yönetici olarak bu mesajı sildiniz” uyarısı yer alıyor. Diğer katılımcılar ise silinen mesajı “Yönetici bu mesajı sildi” şeklinde görüyor.

Platformun üstünde çalıştığı bir diğer yenilik ise WhatsApp sohbet botu oldu. Bu bot, uygulamaya getirilen yenilikleri kullanıcılar ile paylaşacak. Bu şekilde kullanıcılar, yeni özelliklerden hemen haberdar olabilecek.

Yeni özellikler Android adına WhatsApp beta v2.22.17.12 sürümünde test ediliyor olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılara açılacağı düşünülüyor. iOS kullanıcıları adına benzer bir betanın hazırlanıp hazırlanmadığı ise henüz belirsiz.

WhatsApp’a grupları karıştıracak yeni bir özellik geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!