featured

Twitter, ayda ortalama kaç tweet attığınızı gösterecek

Dünyanın en popüler mikroblog uygulaması Twitter, bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, bir kullanıcının ayda ortalama kaç adet paylaşım yaptığını görmenizi sağlıyor. Test aşamasına eklenen bazı kullanıcılar, diğer kullanıcıların profillerine girdiklerinde aylık ortalama tweet sayısını görüntüleyebiliyorlar.

Twitter’ın test aşamasındaki yeni özelliği, oldukça basit bir mantığa sahip bulunuyor. Bir kullanıcının hesabına girildiğinde, yeni bir bilgi bölümü gözlemleniyor. Toplam tweet sayısının hemen yanında bulunan bu kısımda, kullanıcının ayda ortalama kaç tweet attığı gösteriliyor.

Peki Twitter, neden böyle bir özellik geliştirdi? İşte bu sorunun yanıtı, bir Twitter sözcüsü tarafından verildi. Yapılan açıklamalarda, bu özelliğin kullanıcıların bir kişiyi takip etmeden önce daha iyi tanımalarını sağlayacağı belirtildi.

Twitter sözcüsünün açıklamasını şu şekilde özetleyebiliriz: Diyelim ki bir hesabı takip edeceksiniz fakat ayda sadece birkaç paylaşım yapıyor. O halde hesabın takip etmeye değer olmadığını düşünebilirsiniz. Benzer bir durum, bunun tam tersi için de geçerli oluyor. Diyelim ki bir hesabı takip edeceksiniz fakat her ay binlerce tweet atıyor. Bu hesabın bir bot ya da troll olduğunu anlayıp takip etmekten vazgeçebilirsiniz.

Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Twitter, ayda ortalama kaç tweet attığınızı gösterecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!