featured

TikTok, şimdi de yeni bir müzik servisi üstünde çalışıyor

Günümüzde kullanıcıların hem mevcut hem de geçmiş müzik sanatçılarını keşfetmelerine yardımcı olan TikTok, şimdi de kendi müzik servisini başlatmayı amaçlıyor. Bildirilenlere nazaran TikTok’un çatı şirketi ByteDance, “TikTok Müzik” markası adına ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine başvuruda bulundu.

Müzik platformlarına bir yenisi daha eklenebilir

Açıklamalarda yer alanlara nazaran TikTok Müzik, kullanıcıların “müzik, albüm, şarkı sözü satın almasına, indirmesine ve buna ek olarak canlı ses ve video akışı’’ gerçekleştirmesine izin verecek. Ayrıyeten kullanıcılar oynatma listelerinin kapağı olarak fotoğrafları düzenleyebilecek ve şarkılar hakkında yorum yapabilecek.

Halihazırda ByteDance, Resso adlı bir müzik akış hizmeti ile çalma listeleri, şarkı paylaşımı ve topluluk etkileşimi gibi ticari marka başvurusunda ifade edilen bazı özellikleri sunuyor olsa da, bu uygulama sadece Hindistan, Brezilya ve Endonezya gibi bölgelerde kullanıma sunuluyor.

Ticari marka başvurusunu ilk olarak Avustralya’da daha sonrasında ABD’de yapan TikTok’un, yeni hizmeti Resso platformu ile birleştirip birleştirmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Diğer yandan ByteDance’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine gerçekleştirilen başvurudan önce yeni markayı gerçekten kullanacağını göstermesi gerektiğinden, TikTok Müzik ayrı bir akış hizmeti olarak çıkış yapabilir.

TikTok, şimdi de yeni bir müzik servisi üstünde çalışıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!