featured

iPhone 14’ün en önemli özelliklerinden biri sızdırıldı

Yeni iPhone ailesinin tanıtılmasına yalnızca birkaç ay kaldı ve Apple lansmanı hakkında sızıntılar gelmeyi hızla sürdürüyor. Etkinliğe kısa zaman kala iPhone 14 Always on Display (Her Zaman Açık Ekran) özelliği Apple tarafından paylaşılmış olabilir.

iPhone 14 Always on Display özelliği nasıl olacak?

Şirketin macOS adına bir yazılım geliştirme ortamı olan Xcode, en yeni beta sürümünde iPhone 14’le alakalı bazı yeni bilgilere sahipti. Bir iOS yazılım geliştiricisi Twitter’dan yaptığı açıklamada, Xcode 14 beta’nın iPhone 14 Always on Display görüntülerine sahip olduğunu iddia etti.

Geliştiricinin paylaştığı ekran görüntüsünde, beyaz bir kilit ekranı widget’ı bulundu. iOS geliştiricisi, Apple’ın, Samsung Galaxy modellerine benzer bir ekran widget’ı geliştirdiğine inanıyor. Samsung telefonları 2019 yılından beri bu özelliğe sahip olduğu için birbirine benzemesi şaşırtıcı değil.

Görüntüler doğrulandı

Steve Moser Xcode 14 beta’da bu ekran görüntülerinin olduğunu onayladı. Xcode 14’teki widget görüntülerin herhangi bir işlevi olmadığı ve bu, Always on Display olma ihtimalini arttırdığını belirtti.

Günümüzde hiçbir iPhone modeli Always on Display desteğine sahip bulunmuyor. Fakat Apple’ın yeni iPhone 14 serisiyle beraber iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e getireceği iddia edildi. Bu modellerin ekranı, Always on Display desteklemek adına 1Hz ila 120Hz arasında değişen yenileme hızlarına sahip olacak.

Batarya ömrü kısalacak

Apple’ın daha eski modellerine bu widget’ı verip vermeyeceğini bilmiyoruz, yalnızca iPhone 13 Pro‘nun desteklediğini belirtmek gerekiyor. Fakat iPhone 13 Pro’nun ekranı en az 10Hz’e düştüğü için batarya ömrünü kısaltacaktır.

iPhone 14’ün en önemli özelliklerinden biri sızdırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!