featured

iPadOS 16’nın çıkış tarihi ertelendi! İşte yeni tarih

Haziran ayında gerçekleştirilen WWDC 2022 etkinliğinde iOS 16, iPadOS 16 ve macOS Ventura resmi olarak açıklandı. İşletim sistemleri beta testleri kapsamında indirilebilir olsa da, resmi çıkış tarihleri Eylül’ü işaret ediyor. Fakat Apple, iPad sahiplerinin iPadOS 16 için Ekim’e kadar bekleyeceğini belirtti.

iPadOS 16 çıkış tarihi Ekim’e kaldı

Apple ekosistemindeki yeni işletim sistemi sürümleri adına birtakım değişiklikler olacağı belirtildi. iOS 16 ve watchOS 9 beklendiği gibi Eylül ayında indirilebilir olacak, fakat iPadOS 16 adına bir aylık gecikme yaşanacak.

En yeni iPad yazılımda birçok problemle boğuşan ve WWDC 2022 sırasında açıklanan özellikleri stabilize etmeye çalışan Apple, iPadOS 16’nın Ekim’e kaldığını belirtti. Teknoloji devi, kullanıcılara problemler çıkaran yazılım yerine bir aylık gecikmenin mantıklı olduğunu düşünüyor.

iPadOS 16 güncellemesiyle beraber Apple ekosistemi daha da güçlü hale geldi. Kullanıcılar iPadOS 16 sayesinde FaceTime’da sekme paylaşabilecek ve sekme çubuğunda insanların hangi sekmelere baktığını gözlemleyebilecek.

iPadOS 16 sürümünde düzenleme modu gerekmeden birden fazla dosya seçme ve dosya uzantısı değiştirme gibi dikkat çeken özellikler yer alıyor. Apple, dizin boyutunu ve dizin içerisindeki diğer dizinleri dosya yöneticisi ekranında kullanıcılara sunacak.

Resmi iPadOS 16’yı beklemek istemiyorsanız, şu anda devam eden ve tüm kullanıcılara açık olan beta programına katılabilirsiniz. Fakat iPad’de donma, takılma veya performansta kayıp yaşama gibi birtakım problemler olabileceğini göz ardı etmeyin.

iPadOS 16’nın çıkış tarihi ertelendi! İşte yeni tarih

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!