featured

Rekabet Kurulu’ndan 18 çimento şirketine soruşturma

Rekabet Kurulu, Hatay ve Malatya illerinde çimento ve hazır beton üretimi ile satışı alanında faaliyet gösteren 18 işletme hakkında soruşturma başlattı. Bu işletmeler arasında OYAK Çimento da bulunuyor. Soruşturma, bu işletmelerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğini belirlemek amacıyla başlatıldı.

Hatay ilinde faaliyet gösteren işletmeler şunlardır: OYAK Çimento, Çimko Çimento, Ceyhan Hazır Beton, M.M. Tiftik Kardeşler, Ekintaş, Kadir Soylu Beton, KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton.

Malatya ilinde ise şu işletmeler hakkında soruşturma açılmasına karar verildi: Acemoğulları Beton, Betontek, Çınarlar Beton, Çimbeton, Çimko Çimento ve Beton, Çimya Çimento, Erva Hazır Beton, Kavuksan, Mabetaş Malatya Beton ve Recydia.

Rekabet Kurumu’nun bu soruşturmayla, fiyat belirleme ve bölge/müşteri paylaşımı gibi rekabeti kısıtlayıcı uygulamaların olup olmadığını araştırarak rekabetin korunmasını sağlama amacı güttüğü belirtildi. Soruşturmanın sonuçları önemli rekabet politikaları ve sektördeki rekabetçi dinamikler açısından önem taşıyacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Rekabet Kurulu’ndan 18 çimento şirketine soruşturma
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!