featured

KDV’den muaf arsa satışı başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ülke genelindeki 44 ilde toplamda 622 farklı arsayı satışa sunuyor. Bu arsalar, 21-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan açık artırmalarla KDV muafiyetiyle yeni sahiplerini bulacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından düzenlenen bu satış, Türkiye genelindeki çeşitli bölgeleri kapsayarak İstanbul, Çanakkale, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Mersin, Sakarya ve Mardin gibi önemli illeri içeriyor. Söz konusu arsalar, iş ve konut alanlarına uygun farklı metrekarelerdeki bölgelerde bulunuyor.

Satışlar, 21-23 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan açık artırmalarla hayata geçirilecek. Bu süre zarfında, arsa alımını düşünenler, KDV avantajıyla bu muhteşem fırsatları değerlendirme şansına sahip olacaklar.

Satışlarda kanuni faiz oranları uygulanacak ve toplam tutarın yüzde 25’i peşin ödenerek geri kalan tutar ise 24 ay vadeli olarak ödenebilecek. Peşin ödeme seçeneğini tercih eden alıcılara yüzde 20 indirim uygulanacak. Ayrıca, internet üzerinden de teklif verme imkanı sunularak, arsa alım süreci daha da erişilebilir hale getirilecek.

KDV’den muaf arsa satışı başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!