featured

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, hafta sonu yurdun batı ve iç kesimlerinde etkili olacak olan yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesine neden olacak.

Bugün, yurt genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Kuzey Ege kıyıları, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Özellikle bu gece saatlerinde Çanakkale’nin güneyi ile Balıkesir’in batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Cumartesi günü, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Kıyı Ege ve Marmara Bölgesi’nde yağışlar yaşanacak. Diğer bölgelerde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Aynı gün Kıyı Ege ve Marmara’da güneyli yönlerden fırtına şeklinde esecek rüzgarlar dikkat çekecek.

Pazar günü ise Batı Akdeniz, Ege, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Marmara’nın güney kesimlerinde yağışlar bekleniyor. Kıyı Ege ile Marmara’nın güneydoğusunda yağışların kuvvetli olması öngörülüyor. İç Anadolu, Ege’nin iç kesimleri ile Batı ve Orta Karadeniz’de güneydoğu yönlerden fırtına şeklinde esecek rüzgarlar etkili olacak.

Hafta sonu boyunca hava sıcaklıklarının ülke genelinde biraz azalması beklenirken, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklık değerleri Ankara’da 22, İzmir ve İstanbul’da 23, Samsun’da 25, Antalya’da 24, Adana’da ise 29 derece civarında olacak.

Hafta sonu hava nasıl olacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!