featured

26 Haziran 2023 Altın fiyatları ne kadar? Gram altın kaç lira?

Bayram nedeniyle sadece 1,5 gün işlem görecek olan piyasalarda, altın fiyatlarındaki son yükseliş dikkat çekiyor. Gram altın yeni bir rekor kırarak 1.617 liraya kadar yükseldi. Uzmanlar bu yükselişin devam edeceği görüşünde.

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası dolar/TL’deki artışın devam etmesiyle gram altın da yükselmeye devam ediyor ve tarihi zirveler kaydediyor. Geçtiğimiz cuma günü 1.589 liraya ulaşarak tarihi rekorunu tazeleyen gram altın, bugün 1.617 lirayı gördü.

Aynı dakikalarda, çeyrek altın 2.573 lira, Cumhuriyet altını da 10.211 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise 1.930 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı %1,8 artışla 1.559 liradan tamamladı.

Uzmanlar, merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler ve artan jeopolitik risklerin altının ons fiyatını desteklediğini düşünüyorlar ve altın fiyatlarındaki yükselişin devam edebileceğine işaret ediyorlar.

26 Haziran 2023 Altın fiyatları ne kadar? Gram altın kaç lira?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!