featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Yeo Teknoloji (YEOTK) 2024 yılı temettü kararını açıkladı

Yeo Teknoloji (YEOTK) 2024 yılı temettü kararını açıkladı

Türkiye’nin önde gelen teknoloji ve enerji firmalarından biri olan Yeo Teknoloji, yatırımcıların uzun süredir beklediği temettü açıklamasını nihayet 21 Mayıs 2024’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’na sundu. Yapılan bildirimde, YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) tarafından 2023 mali yılı kâr dağıtım teklifi hakkında detaylı bir açıklama yapıldı.

Şirketin bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, gelecek yatırımlar ve büyüme planları göz önünde bulundurularak, sağlıklı bir nakit akışının sürdürülmesi amacıyla kar payı dağıtımı konusunda bir karar alındı. Bu kapsamda, dağıtılabilir dönem karından Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak ayrılması gereken genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın, olağanüstü yedeklere aktarılması önerisi, 2023 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmak üzere teklif edilecek.

Bu karar, şirketin gelecekteki büyüme hedeflerine odaklanırken aynı zamanda finansal sağlamlığını koruma amacını yansıtıyor. Yönetim kurulunun aldığı bu karar, şirketin sürdürülebilirlik ve uzun vadeli başarı vizyonunu vurguluyor.

Yeo Teknoloji (YEOTK) 2024 yılı temettü kararını açıkladı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!