featured

Otomotiv şirketi üretime ara veriyor : Hisse düşmeye devam ediyor

Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren otomotiv sektörünün önde gelen şirketi Ford Otomotiv, Romanya’daki üretim tesisinde geçici bir üretim arasına gideceğini duyurdu.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamaya göre, üretim planları doğrultusunda 27 Aralık 2023 ile 5 Ocak 2024 tarihleri arasında üretime ara verilecek.

Ford Otomotiv’in KAP duyurusunda, “Romanya Craiova Fabrikamızda üretim planlarımız doğrultusunda 27 Aralık 2023 – 5 Ocak 2024 tarihleri arasında (1-2 Ocak 2024 resmi yeni yıl tatilidir) üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Söz konusu duruşun, yıllık üretim beklentilerimizde önemli bir etkiye neden olması öngörülmemektedir.” ifadelerine yer verildi.

Bu kararın, şirketin yıllık üretim hedeflerine önemli bir etki yapması beklenmiyor. Ford Otomotiv, geçici üretim arasının 1-2 Ocak 2024 tarihlerindeki resmi yeni yıl tatili dâhil olmak üzere 27 Aralık 2023 ile 5 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Şirketin bu süreçteki faaliyetlerini tekrar başlatma planları ise henüz açıklanmış değil.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Otomotiv şirketi üretime ara veriyor : Hisse düşmeye devam ediyor
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!