featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı

Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, İngiltere’de yeni bir şirket kurulumu hakkında önemli bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Yönetim Kurulu Kararı ve Stratejik Hedefler

Şirketin 24 Nisan 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında, yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’de sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG kriterlerine uygun şekilde inovasyon odaklı stratejiler geliştirilmesine karar verildi. Bu stratejiler kapsamında iklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A), global uzman şirketlerle stratejik ve finansal ortaklıklar ile ticari iş birlikleri planlanmaktadır.

Hollanda’da Kurulan Margun Climatech B.V.

Bu hedefler doğrultusunda, 26 Nisan 2024 tarihinde Hollanda’da %100 bağlı ortaklık statüsünde ve 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle Margun Climatech B.V. isimli şirket kurulmuştu. Bu şirket, iklim teknolojileri alanında önemli projelere imza atmak amacıyla faaliyete geçti.

İngiltere’de Yeni Şirket: Margun UK Climatech Ltd

Margun Climatech B.V.’nin 21 Mayıs 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere İngiltere’de yeni bir şirket kurulmasına karar verilmişti. Bu kararın ardından 3 Haziran 2024 tarihinde, İngiltere’de %100 bağlı ortaklık olarak 250.000 GBP başlangıç sermayesiyle Margun UK Climatech Ltd kurulmuştur.

Bu yeni yapılanma, Margün Enerji’nin küresel iklim teknolojileri sektöründe güçlü bir oyuncu olma yolundaki kararlılığını ve stratejik hedeflerini yansıtmaktadır. Global ölçekte sürdürülebilir ve yenilikçi projelere imza atarak, çevresel sorumluluk ve ekonomik büyüme hedeflerini eş zamanlı olarak gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!