featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu

Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Romanya’da yeni bir şirket kurduğunu duyurdu.

Açıklamada, 24 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar paylaşıldı. MAGEN, Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’de büyüme hedefleri doğrultusunda, sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG (Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) kriterlerine dayalı, inovasyon odaklı stratejisi kapsamında önemli adımlar atmayı planladığını belirtti.

Şirket, iklim teknolojileri alanında greenfield ve/veya brownfield projeler geliştirmeyi, satın alma ve birleşmeler (M&A) yoluyla büyümeyi, ayrıca bu alanda uzmanlaşmış global şirketlerle stratejik ve finansal ortaklıklar kurmayı hedefliyor.

Bu doğrultuda, 26 Nisan 2024 tarihinde Hollanda’da 1.000.000 Euro başlangıç sermayesi ile %100 bağlı ortaklık olarak Margun Climatech B.V. adlı yeni bir şirket kuruldu. Margun Climatech B.V.’nin 7 Mayıs 2024 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, Romanya’da iklim teknolojileri alanında yatırımlar yapmak üzere yeni bir şirket kurulmasına karar verildi.

Son olarak, 23 Mayıs 2024 tarihinde Margun Climatech B.V.’nin %100 bağlı ortaklığı olarak 250.000 Euro (1.250.000 RON) başlangıç sermayesiyle Margun Romania Climatech SRL adlı yeni bir şirketin kurulduğu bildirildi.

Margün Enerji’nin bu adımı, şirketin global ölçekteki büyüme ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!