featured

Dev yatırım tamamlandı : 8 milyon dolar ciro bekleniyor

Borusan Birleşik Boru Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN), 13 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Romanya ve ABD’deki yatırımlarına ilişkin önemli gelişmeleri duyurdu.

Şirketin özel durum açıklamasıyla duyurduğu bilgilere göre, Borusan Tube Products SA’nın Mart 2023’te Romanya’da başlattığı otomotiv müşterilerinin ihtiyacını karşılamak amacıyla gerçekleştirdiği tesis yatırımı tamamlandı. 4.800 m2 kapalı alana ve 21 milyon adet üretim kapasitesine sahip olan bu tesisin deneme üretimi faaliyetlerine başladığı bildirildi. Yılın ikinci yarısında tesisin ticari faaliyetlerine başlamasıyla birlikte, konsolide finansal tablolara yaklaşık 8 milyon ABD Doları ciro katkısı sağlanması öngörülüyor.

Ayrıca, Borusan Pipe US’in ABD’deki yatırımları da önemli bir aşamaya ulaştı. Şirketin Baytown’da halihazırda enerji iş koluna hizmet eden 300 bin ton üretim kapasiteli tesisinin kapasitesini artırmak için gerçekleştirdiği 15 bin m2’lik üretim hattı kurulumu tamamlandı ve deneme üretimi faaliyetlerine başlandı. Bu yatırımın kademeli olarak ticari faaliyetlere başlamasıyla birlikte, yılın ikinci yarısında konsolide finansal tablolara yaklaşık 50 milyon ABD Doları ciro katkısı sağlanması bekleniyor.

Dev yatırım tamamlandı : 8 milyon dolar ciro bekleniyor
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!