featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Akbank’tan (AKBNK) yeni teknoloji şirketi

Akbank’tan (AKBNK) yeni teknoloji şirketi

Akbank T.A.Ş. (AKBNK), 20 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yeni bir teknoloji şirketi kurulmasıyla ilgili önemli bir adım attığını duyurdu.

Banka Yönetim Kurulu tarafından onaylanan bu karar çerçevesinde, Akbank’ın %100 oranında sahibi olacağı yeni şirketin AkTech Yazılım Teknolojileri A.Ş. adıyla İstanbul merkezli olarak kurulacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada, AkTech Yazılım Teknolojileri A.Ş.’nin anonim şirket statüsünde ve 30.000.000.- TL sermaye ile kurulacağı ifade edildi. Yeni şirketin kuruluş süreci için gerekli tüm adımların atılacağı ve ilgili yasal izinlerin alınması için girişimlerde bulunulacağı vurgulandı. Bu çerçevede, Genel Müdürlüğe gerekli yetkilerin verildiği bildirildi.

Akbank’ın teknoloji alanında kuracağı bu yeni şirketin, finansal hizmetlerde dijital dönüşüm ve teknoloji tabanlı çözümler konusunda güçlü bir oyuncu olması bekleniyor. Akbank’ın stratejik hedefleri doğrultusunda bu adımın, müşterilere daha yenilikçi ve etkili hizmetler sunma kapasitesini artırması amaçlanıyor.

Akbank’tan (AKBNK) yeni teknoloji şirketi
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!