featured

Kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

2023 kasım ayı evde bakım maaşı ödemeleri için geri sayım başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay belirli tarihlerde hesaplara yatırılan evde bakım maaşı ödemeleri, kasım ayında merak konusu haline geldi. İhtiyaç sahibi vatandaşlar için büyük önem taşıyan bu ödemeler, hangi tarihte yapılacak?

Geçtiğimiz ay, evde bakım maaşı ödemeleri 16 Ekim itibarıyla hesaplara yatırılmıştı. Kasım ayı için ise ödemelerin 15 Kasım tarihinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Bu tarih, evde bakım maaşı alıcıları için sabırsızlıkla beklenen bir gün olarak öne çıkıyor.

2024 yılına girilirken, evde bakım maaşı miktarları da göz önünde bulunduruluyor. Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan zamla birlikte, evde bakım maaşı tutarı 5 bin 98 liraya ulaşmıştı. Ancak, kasım ve aralık aylarında açıklanacak enflasyon verileri, bu miktarın artabileceğine işaret ediyor. TÜİK’in verilerinin ocak 2024’te açıklanmasıyla birlikte, evde bakım maaşının 7 bin 157 lirayı aşması bekleniyor.

Evde bakım maaşı alıcıları, ödemelerini sorgulamak için e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasını kullanabilirler. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirler.

Unutmayın ki bu bilgiler 2022 yılına dayanmaktadır ve herhangi bir güncelleme olmuşsa doğru ve güncel bilgilere ulaşmak için resmi kaynakları kontrol etmek önemlidir.

Kasım ayı evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!