featured

Kabine bugün toplanıyor : Gündemde hangi konular var? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 31 Ekim 2023

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.30’da toplanacak.

Toplantının ana gündem maddeleri arasında İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bölgedeki gelişmeler, memur ve emekli zammı, ev hanımlarına emeklilik, ve faizsiz evlilik kredisi detayları bulunuyor.

Ekonomik gelişmeler de bu toplantıda detaylı bir şekilde ele alınacak. Özellikle fahiş fiyatlarla mücadele stratejisi masada olacak.

Ayrıca, Merkez Bankası’nın faiz artırım kararının ekonomiye etkileri ve enflasyonla mücadele stratejileri değerlendirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın marketlere yaptığı indirim çağrısının sonuçları da masaya yatırılacak.

Kabinenin gündeminde ayrıca Bağkur prim gün sayısıyla ilgili düzenlemeler de bulunuyor. Prim gün sayısının SSK’lılarla eşitleneceği bir düzenlemenin kabine üyelerine sunulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son Kabine toplantısında yeni evlenecek çiftlere 2 yıl geri ödemesiz, 48 ay vadeli 150 bin liralık kredi verileceğini duyurmuştu. Bu çalışmanın Meclis gündemine gelmesi bekleniyor ve son durum kabinenin ele alacağı başlıklardan biri.

Dış politikada ise odak noktası İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları. Ankara, bir an önce ateşkesin sağlanması için diplomatik girişimlerde bulunuyor. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, bu konudaki girişimleri kabine üyelerine sunacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında, memur-emekli zammı, ev hanımlarının emekliliği, 90 bin taşeronun kadroya alınması ve Filistin-İsrail arasındaki gerilim gibi birçok konunun detayları ele alınacak.

Kabine bugün toplanıyor : Gündemde hangi konular var? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 31 Ekim 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!