featured

İstanbul’da taksi zammı bugün başladı : Taksi açılış ücreti ne kadar? Taksi indi bindi ücreti ne kadar oldu?

İstanbul’da taksi yeni ücret tarifesi gece yarısından itibaren uygulanmaya başladı. Yeni düzenlemeye göre, indi-bindi ücreti 70 TL, açılış ücreti 19.17 TL ve kilometre başına düşen ücret 13.75 TL olarak belirlendi. İstanbul’un önemli merkezlerinden Taksim’de, bazı taksilerin yolcu almadan ilerlediği, bazılarının ise eski tarifeye göre yolcu taşıdığı gözlemlendi.

İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 51.52 oranında zam yapılması kararlaştırıldı ve bu yeni ücret tarifesi toplu taşıma araçlarında 11 Ağustos’ta yürürlüğe girdi. Taksiler içinse bu yeni tarife, 14 Ağustos’ta başlayacaktı. Gece yarısı yaklaşırken, Taksim bölgesinde bazı taksicilerin boş araçlarla ilerlediği, bazılarının ise eski tarifeye göre yolcu taşıdığı gözlemlendi. 8 Ağustos’ta alınan kararın ardından, taksimetre ayarlarını yeni tarifeye göre güncelleyen merkezlerdeki taksilerin, gece yarısından sonra yeni tarife üzerinden ücretlendirme yapmaya başladığı bildirildi.

Yeni düzenlemeye göre, daha önce 40 TL olan indi-bindi ücreti 70 TL’ye yükseldi. Açılış ücreti 12.65 TL’den 19.17 TL’ye çıktı ve kilometre başına düşen ücret 8.51 TL’den 13.75 TL’ye çıkarıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da taksi zammı bugün başladı : Taksi açılış ücreti ne kadar? Taksi indi bindi ücreti ne kadar oldu?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!