featured

Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Kasım 2023

GÜNDEM VE SİYASET

  • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü dolayısıyla KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın tebrikleri kabul programı ile Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki törene, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’ndaki resmigeçit törenine ve Kıbrıs Türk Tarih, Kültür ve Milli Mücadele Müzesi’nin açılışına katılacak. (Lefkoşa)
  • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC’nin kuruluşunun yıl dönümü kapsamında Lefkoşa Atatürk Anıtı’ndaki tören ile resmigeçide katılacak. Ayrıca, KKTC Başbakanı Ünal Üstel’in vereceği öğle yemeğine iştirak edecek, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Üstel, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile görüşecek. Son olarak, Cumhurbaşkanı Tatar’ın vereceği resepsiyonda yer alacak ve Şampiyon Melekleri Yaşama Derneği’ni ziyaret edecek. (Lefkoşa/Gazi Mağusa/Girne)

EKONOMİ FİNANS

  • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türk Sivil Toplum ve İş Dünyası Çatı Kuruluşları Brüksel Temsilcileri ile görüşecek. Ayrıca, Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonu’na katılacak. (Brüksel)
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim ayı merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçlarını duyuracak. (Ankara/11.00)
  • TÜİK, eylül ayı ücretli çalışan istatistiklerini ve ekim ayı tarım ürünleri üretici fiyat endeksini açıklayacak. (Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

  • İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs/Gazze/Kahire)
Ekonomi ve siyaset gündemi – 15 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!