featured

SPK diğer başvuru sonuçlarını açıkladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nun haftalık yayınladığı bülteninde yer alan Kurulun onayladığı diğer başvuru sonuçları şu şekilde;

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin esas sözleşmesinde yer alan “Yönetim Kurulu ve Süresi” başlıklı 8’inci maddesine ilişkin esas sözleşme değişikliğine Kurulumuzca uygun görüş verilmiştir.

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’nin (Şirket) sermayesinin ve oy hakkı veren paylarının %100’üne sahip olduğu, halka açık olmayan DAP Ormanköy Çekmeköy İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve DAP Nişantaşı Koru İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi devralması suretiyle kolaylaştırılmış usulde Şirket bünyesinde birleşilmesine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Şekerbank Türk A.Ş.’nin, sermayesinin ve oy hakkı veren paylarının %100’üne sahip olduğu, halka açık olmayan Şeker Finansman A.Ş.’yi devralması suretiyle gerçekleştireceği kolaylaştırılmış usulde birleşme işlemine ilişkin olarak hazırlanan duyuru metnine Kurulumuzca onay verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş İkinci Katılım Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgelerinin onaylanması taleplerinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Aşağıda unvanlarına yer verilen fonların katılma paylarının ihracına ilişkin izahnamelerin onaylanması taleplerinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

spk diğer başvuru sonuçlarını açıkladı 1
SPK diğer başvuru sonuçlarını açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!