featured

Bankalarda promosyon yarışı başladı

Asgari ücret ve kamu çalışanlarına yapılan zam sonrasında bankalar arasında promosyon yarışı başladı. Bazı bankalar, promosyon ücretlerini 15 bin TL’ye kadar çekerek taahhüt süresini kısaltma düşüncesinde olduklarını dile getiriyor. Örneğin, 3 yıl taahhüt vermek yerine 1,5 yıl üzerinden anlaşmalar yapılabilir. Bankaların, yeni promosyon oranlarını ve şartlarını yakın bir zamanda duyurması bekleniyor.

Asgari ücret ve kamu çalışanlarının maaşlarının artmasıyla birlikte bankalar da harekete geçti. Promosyon miktarı 15 bin TL’ye kadar çıktı. Birçok banka, 7 bin 500-10 bin TL arasında maaş alanlara 7 bin 500 TL, 10 bin TL ve üzeri maaş alanlara ise ortalama 9 bin TL promosyon sunuyor. Temmuz ayında maaşlara yansıyan artışlar sonrasında bankaların da promosyonlarını güncellemesi bekleniyordu. Bazı bankalar ufak düzenlemelerle promosyon miktarını güncelledi ancak özellikle emekliler umduğunu bulamadı. Şimdi ise promosyon yarışı tekrar alevleniyor.

Emekliler de bu promosyonlardan faydalanabilecek. En düşük memur maaşının 22 bin TL olmasının ardından bankalar, kurumlarla yeniden görüşmeler yapmaya hazırlanıyor. Bu durumda maaşlar gibi promosyonlar da artış gösterecek. Bazı bankalar, promosyon ücretini 15 bin TL’ye kadar çekti. Öğretmenler gibi maaşını taşıyan çalışanlar yanı sıra emekliler de, 3 yıl taahhüt vererek promosyondan faydalanabilecekler.

Ayrıca, bazı bankaların taahhüt süresini kısaltma düşüncesinde olduğu konuşuluyor. 3 yıl yerine 1,5 yıl üzerinden anlaşmalar yapılabilir. Bankaların, yeni promosyon oranlarını ve şartlarını yakın bir zamanda duyurması bekleniyor.

Bankalarda promosyon yarışı başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!