featured

Yüzde 98 kazandırmıştı : Yeni iş birliği açıkladı

Margün Enerji (MAGEN), güne yeni bir iş birliği haberi ile başlıyor. Şirket, Huawei ve Partners EGS firmaları ile bir araya gelerek bütünleşik depolama ünitesi kurulumu için önemli bir adım attı. Partners EGS ile imzalanan sözleşme, şirketin büyüme hedeflerine ulaşma ve enerji üretimini artırma stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Margün Enerji, bu iş birliğiyle cirosunu ve karlılığını artırmayı hedefliyor.

Kamuya açıklama yapan Margün Enerji, şu detayları paylaştı: “Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı Soleil Yenilenebilir Enerji A.Ş.’ye Muğla İlinde güneş enerjisine dayalı Özmen-1 GES projesi kapsamında 30.07.2020 tarihinden itibaren 49 yıl süreyle üretim faaliyeti göstermek üzere 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) 30.07.2020 tarihli ve 9476-15 sayılı karar ile üretim lisansı verilmişti.”

Bu lisansla 10 yıl boyunca devlet alım garantisi altında elektrik üretimini sürdüren şirket, Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında Özmen-1 GES projesine 2,064 MWp kapasiteli bütünleşik depolama ünitesi kurma başvurusunda bulundu. Başvuru sonucunda Huawei ve Partners EGS ile yapılan iş birliği neticesinde bütünleşik depolama ünitesi kurulumu için sözleşme imzalandı.

Şu an için MAGEN hisse fiyatı 57,25 TL ve son 24 saatlik işlem hacmi 112.309.350,00 TL olarak kaydedildi. MARGUN ENERJI hissesi bugün yüzde 1,51 oranında artarken, haftalık kazanç yüzde 7,01’e ulaştı. Aylık kayıp ise yüzde 8,47 olarak gerçekleşti. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda MARGUN ENERJI yatırımcısına yüzde 98,78 kazandırdı.

Yüzde 98 kazandırmıştı : Yeni iş birliği açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!