Teknoloji şirketinin projesine onay : Bütçe 8.260.000 TL

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), 9 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Tripy-Soft projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Şirket, Tripy-Soft yazılım projesinin bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin Ar-Ge Birimi tarafından Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını duyurdu. Proje bütçesi 8.260.000 TL olarak belirlenen bu inovatif projede, yüz tanıma, parmak izi ve parmak damar taraması gibi çoklu biyometrik verilerin birleştirilerek kimlik doğrulama ve tanımlama yeteneklerini sağlamak amaçlanıyor.

Mia Teknoloji’nin KAP üzerinden yaptığı açıklamada, proje kapsamında geliştirilecek olan çoklu biyometrik veri füzyonunu entegre eden sistemle elektromobilite, kamu güvenliği, sağlık hizmetleri, e-pasaportlar, tesis güvenliği, seçmen kaydı ve seçim süreçleri gibi alanlarda uygulanabilir bir altyapı oluşturulması hedeflendiği vurgulandı. Şirket, AR-GE projelerinin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmalarının devam ettiğini kamuoyuna bildirdi.

Finansal olarak, Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK) hisse fiyatı bugün 679,5 TL seviyesinde bulunuyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 749.083.352,00 TL olarak gerçekleşti. Hisse fiyatında yaşanan yüzde 2,24’lük düşüşe rağmen, haftalık kayıp yüzde 6,65’e, aylık kazanç ise yüzde 14,49’a ulaştı. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda MIA TEKNOLOJI yatırımcısına yüzde 732,92 kazandırdığı görülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Teknoloji şirketinin projesine onay : Bütçe 8.260.000 TL
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!