featured

Teknoloji şirketinden yeni proje : Bütçe 6.435.000 TL oldu

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), TRIPY-TECH proje onayı hakkında resmi bir açıklama yaptı. Şirket, Mikromobilite Saha Operasyonu Rota Optimizasyonu Projesi (EKOMOB) için 6,4 milyon TL’lik bir bütçe ayırdığını duyurdu.

MIATK, bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen EKOMOB projesinin Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandığını açıkladı. Bu proje, şehirlerdeki elektrikli ulaşımın daha etkili bir şekilde yönetilmesi ve optimize edilmesini amaçlamaktadır.

Şirketin yaptığı KAP üzerinden açıklamada, proje bütçesinin 6.435.000 TL olduğu ve proje kapsamında geliştirilecek yazılımın, mobilite firmalarının operasyonlarını optimize etmeyi, enerji verimliliğini artırmayı, yakıt tasarrufu sağlamayı, personel maliyetlerini azaltmayı, müşteri sadakatini artırmayı ve rekabetçi üstünlük sunmayı hedeflediği belirtildi.

Ayrıca, MIATK hisse fiyatının bugün 690 TL olduğu ve son 24 saat içindeki işlem hacminin 2.499.488.237,00 TL olduğu bilgisi verildi. MIATK hissesinin bugün yüzde 1,77 artış kaydettiği, haftalık kaybın yüzde 16,52 olduğu ve aylık kazancın yüzde 16,95’e ulaştığı ifade edildi. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda MIATK hissesinin yatırımcısına yüzde 729,83 kazandırdığı bilgisi paylaşıldı.

Teknoloji şirketinden yeni proje : Bütçe 6.435.000 TL oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!