featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Holding kısmi bölünmeyi açıkladı! Hissede yüzde 204 kazanç

Holding kısmi bölünmeyi açıkladı! Hissede yüzde 204 kazanç

Ral Yatırım Holding (RALYH), bugünkü Yönetim Kurulu toplantısında Ral Yapı Mühendislik A.Ş ile ilgili önemli kararları kamuoyuyla paylaştı. Şirket, Ral Yapı Mühendislik A.Ş.’nin kısmi bölünme işlemi detaylarını açıkladı.

Ral Yatırım Holding (RALYH), bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik A.Ş.’nin aktifinde bulunan mal varlıklarının bir kısmının yeni kurulacak olan RAL PRESTİJ GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş.’ye devredilmesi kararı aldı. Bu kapsamda, arazi ve arsalar, binalar, ortak olunan ve yüklenilen inşaat projelerini içeren mal varlıklarının devri öngörüldü.

Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik A.Ş’nin kısmi bölünme süreciyle ilgili olarak, devir edilecek mal varlıklarının belirlenmesine ve bu sürecin detaylarına dair kararlar alındı.

Finansal açıdan bakıldığında, RALYH hisse fiyatı bugün itibariyle 77,85 TL seviyesinde ve son 24 saatlik işlem hacmi 22.423.159,00 TL olarak kaydedildi. RAL YATIRIM HOLDING hisse değeri bugün yüzde 5,06 artarken, haftalık kazanç yüzde 10,5’e, aylık kazanç ise yüzde 1,3’e ulaştı. Yıllık bazda ise son 1 yılda RAL YATIRIM HOLDING yatırımcısına yüzde 204,82 kazanç sağladı.

Holding kısmi bölünmeyi açıkladı! Hissede yüzde 204 kazanç

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!