featured

Enerji şirketinde ÇED süreci başladı

8 Kasım 2023 tarihinde Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Çapalı Depolamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesiyle ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Bu açıklamada, projenin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin başladığı belirtilmiş ve şu ifadeler kullanılmıştır: “GAZİANTEP il, ŞAHİNBEY ilçesi, ÇAPALI MAHALLESİ mevkiinde Smart GES Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılması planlanan Çapalı Depolamalı Güneş Enerjisi Santrali (GES 45 MWm/35 MWe-66,8 hektar – EDT 35 MWe/35 MWh) projesi için Çevresel Etki Değerlendirmesi başvurusu Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi gereğince incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun olduğu tespit edilerek projenin ÇED süreci başlatılmıştır. Proje hakkında her türlü görüş, soru ve öneri, Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar GAZİANTEP Valiliği (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na iletilmeye açıktır.”

Ayrıca, güncel finansal verilere göre, SMRTG hissesinin fiyatı bugün 68,05 TL seviyesinde işlem görmüş ve son 24 saat içindeki işlem hacmi 277.528.778,00 TL olarak kaydedilmiştir. SMART GUNES ENERJISI TEK. hissesi, günlük bazda yüzde 1,23’lük bir düşüş yaşarken, haftalık kazanç yüzde 0,07’ye ulaşmış ve aylık bazda yüzde 7,17’lik bir kayıp yaşanmıştır. Yıllık verilere göre ise, son bir yılda SMART GUNES ENERJISI TEK. hissesi yatırımcısına yüzde 59,25 oranında bir kazanç sağlamıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Enerji şirketinde ÇED süreci başladı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!