featured

Dev şirketin ihale başarısı : Rekor bedelle kazandılar

Türk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC), Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ihalede başarılı bir performans sergileyerek KDV hariç 16,4 milyon TL karşılığında söz konusu ihaleyi kazandı. Bu gelişme, şirketin cirosunu artırma ve karlılığını güçlendirme hedeflerine olumlu bir katkı sağlayacak.

KAP üzerinden yapılan açıklamada, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesini DİADOL markası ile 16.415.060,20 TL + KDV tutarla kazandıkları belirtildi. Şirket, bu başarıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirirken, gelecekteki büyüme potansiyeline işaret etti.

TRILC’nin bugünkü hisse fiyatı 11,81 TL olarak belirlendi ve son 24 saatlik işlem hacmi 23.456.873,00 TL oldu. Ancak, hisse fiyatı bugün yüzde 1,75 düşüş kaydederken, haftalık kazanç yüzde 2,43’e, aylık kayıp ise yüzde 23,86’ya ulaştı. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda TURK ILAC SERUM yatırımcısına yüzde 3,28 kaybettirdi. Bu veriler, şirketin kısa vadeli dalgalanmalara rağmen uzun vadeli performansını yansıtmaktadır.

Dev şirketin ihale başarısı : Rekor bedelle kazandılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!