featured

BMS Birleşik Metal (BMSTL) protokol imzaladı : 34 milyon dolar katkı

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BMSTL), 25 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, üretim kapasitesini artırmak amacıyla Nuh Tel Sanayi A.Ş.’ye ait olan arazi ve fabrikanın kiralanması konusunda bir gelişme olduğunu duyurdu.

Şirket, 12 Şubat 2024 tarihinde, artan sipariş talepleri doğrultusunda üretim kapasitesini genişletmek için 11.781,02 m2 alanlı arazi ve 8.000 m2 kapalı alanlı fabrikanın kiralanması ve galvanizli çelik tel üretiminde kullanılmak üzere makine ve teçhizatlarının satın alınması için bir ön protokol imzalandığını bildirmişti.

Bugün itibariyle, 25 Mart 2024’te, BMSTL ile Nuh Tel Sanayi A.Ş. arasında yukarıda bahsedilen fabrikaya bir yıl süreyle ve aylık 1.200.000,00 TL + KDV bedel karşılığında bir kiralama sözleşmesi imzalandı.

Bu anlaşma çerçevesinde, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı alınması için gerekli başvurular ilgili mercilere yapılacak ve ardından makine ve teçhizatların satın alınması için yeni bir sözleşme imzalanacak.

Şirket, yapılan bu yatırımın, global alanda daha güçlü bir konum elde etmeyi ve artan üretim hacmiyle maliyet avantajı sağlayarak mevcut kar marjlarını artırmayı hedeflediğini belirtti.

Fizibilite çalışmalarına göre, ilgili tesisin galvanizli tel üretimini saatte 5 ton ve yılda 36.000 ton artırması planlanıyor. Bu yatırımın, bugünkü galvanizli tel satış fiyatlarına göre, Şirketin cirosuna yıllık ortalama 34 milyon USD katkı sağlaması öngörülüyor.

BMS Birleşik Metal (BMSTL) protokol imzaladı : 34 milyon dolar katkı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!