featured

İkinci el piyasasında 6+6 etkisini gösterdi! İlanlar yayından kaldırıldı

İkinci el otomobilde fahiş fiyatlandırmayı önlemek adına gerçekleştirilen düzenleme yürürlüğe girdi. Yeni düzenlemeye nazaran araç satışı yapanlar, otomobil satabilmek adına alımdan sonra 6 ay süre beklemek ya da 6 bin kilometre de yol yapmak zorunda olacak.

Ticaret Bakanlığı’nın araç satışında aldığı tedbirler piyasaya olumlu yönde yansımaya başladı. Otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre koşuluna takılmak istemeyen satıcılar, fiyatları hızlıca düşürmeye başladı.

Diğer yandan online ilan siteleri de ikinci el oto alım-satımında tüketiciyi korumak için uyguladığı yeni düzenlemeleri hayata geçirdi.

YALNIZCA YETKİLİ BAYİLER SIFIR MOTORLU KARA TAŞITI İLANI VEREBİLİYOR

Bu kapsamda; bundan sonra yalnızca otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebiliyor. Yetkili bayilerin haricindeki satıcılar, ilan verirken “Aracın Durumu” kriterini yalnızca “İkinci El” olarak seçebilecek ve “Araç Kilometresi” için en az 6.000 km olarak girebilecek. Ayrıyeten, girilen ilanların tüm bilgilerinin gösterildiği ilan detay sayfasında aracın durumunu gösteren “Sıfır” veya “İkinci El” ifadesi, sıralamada “Kilometre” bilgisinin önüne getirildi. Böylece; alıcıların, aracın ikinci el mi sıfır mı olduğunu, kilometresi ile beraber görmeleri sağlandı.

İLAN SAYFASINDAN GÜNCEL LİSTE FİYATLARINA ERİŞİM SAĞLANDI

Ayrıca ilan detay sayfasında, ilanı verenin talep ettiği fiyatın yanında, aynı modelin distribütörü tarafından tespit edilen “2022 Güncel Liste Fiyatı” da gösterilmeye başlandı. Böylelikle ilandaki araç adına istenen fiyat ile sıfırının güncel liste fiyatı şeffaf olarak tüketicilere sunulmuş oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
İkinci el piyasasında 6+6 etkisini gösterdi! İlanlar yayından kaldırıldı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!