featured

Teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı : Gençlere vergisiz telefon ve ücretsiz internet için başvurular nasıl yapılıyor?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğretim öğrencilerine yönelik “teknolojik cihaz ve internet desteği” başvurularının başladığını duyurdu.

Yükseköğretim öğrencilerine yönelik “teknolojik cihaz ve internet desteği (10 GB)” başvurularının kabul edilmeye başlandığı müjdesini veren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, destek detaylarına dair bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Yükseköğretim öğrencilerinin faydalanabileceği bu destek kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma ve 26 yaşından gün almama şartlarının yerine getirilmesi gerekiyor. Ayrıca, destekten yararlanacak öğrencilerin, açık öğretim dışındaki yükseköğretim kurumlarına kayıtlı olmaları bekleniyor.

Tebliğde belirtilen şartlara göre, teknolojik cihaz desteği için başvuruda bulunacak öğrencilerin bilgisayar ve mobil telefon cihazlarının vergiler dahil nihai satış bedelinin 9 bin 500 lirasından az olması, cihazın ikinci el olmaması, faturanın öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını içerecek şekilde adına düzenlenmiş olması gibi kriterlere uymaları gerekmektedir.

10 GB ücretsiz internet desteği başvuruları, Resmi Gazete’de yayımlanan bilgide belirtilen tarihler arasında yapılabilecek. İlk başvuruların, tebliğin yayım tarihinden itibaren iki ay içinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor.

Bakanlık bilişim sistemi üzerinden yapılan başvurular sonucunda onay alan öğrenciler, bu imkandan öğrenim süreleri boyunca bir defaya mahsus olmak üzere 12 ay süresince yararlanabilecekler. Bu süre zarfında her ay 10 GB ücretsiz internet erişimi sağlanarak öğrencilere dijital bağlantı konusunda destek olunacak.

Teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı : Gençlere vergisiz telefon ve ücretsiz internet için başvurular nasıl yapılıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!