featured

Meteoroloji’den 18 il için uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İzlanda kaynaklı soğuk havanın Türkiye’de bir hafta daha etkili olacağını bildirdi. Bu soğuk hava dalgasıyla birlikte kar yağışı da bekleniyor. MGM’nin son hava durumu tahminlerine göre, bugün ülkenin büyük bir bölümünde yoğun yağışlar devam edecek. İzlanda’dan gelen soğuk hava dalgası 18 il için sarı kodlu kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapılmasına neden oldu.

İstanbul, İzmir, Antalya ve Samsun gibi bölgelerde kuvvetli yağmur uyarısı bulunurken, İstanbul’da şiddetli poyrazın etkisiyle sulu kar yağışı bekleniyor. İstanbul’da bugünden itibaren şiddetli poyrazın etkisiyle sulu kar yağışı öngörülüyor; gündüz saatlerinde yağışlar genellikle yağmur şeklinde gerçekleşecek ancak gece saatlerinde kar yağışına dönüşebilir. Yarın hava daha da soğuyarak, İstanbul’da akşam saatlerinde rüzgarın etkisiyle sulu kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji uzmanları, İzlanda üzerinden gelen soğuk havanın sürmesiyle birlikte İstanbul’da 4-5 derece hissedilecek sıcaklıkların oluşacağını belirtiyor. Bu soğuk hava dalgası, İzmir, Antalya ve Samsun gibi bölgelerde de etkili olacak ve yağışlar devam edecek. MGM yetkilileri, Ankara’da su baskınları yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Hava durumu tahminlerine göre, İstanbul’da sulu kar yağışı yarın akşam saatlerine kadar devam edebilir. İzlanda üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi, Ayın 17-18’ine kadar devam edecek. Bu süre zarfında lodosla birlikte gelen yağışlarla birlikte kışın etkileri daha belirgin olacak.

Meteoroloji’den 18 il için uyarı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!