featured

Kabine bugün toplanıyor : Gündemde hangi konular var? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 20 Kasım 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek Kabine Toplantısı’na başkanlık edecek. Toplantı, saat 15:00’te başlayacak ve gündemde çeşitli konular ele alınacak.

Başkan Erdoğan’ın liderliğindeki toplantıda öncelikli olarak İsrail’in Gazze’deki katliamına karşı alınacak adımların görüşülmesi bekleniyor. Son zamanlarda İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği kanlı saldırıların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun diplomasi trafiği izleyerek bu konuda uluslararası düzeyde ses getiren açıklamalarda bulunmuştu.

Kabine toplantısının ikinci önemli gündem maddesi ise ekonomi ve terörle mücadeledeki son gelişmeler olacak. Ekonomide yaşanan gelişmelerin yanı sıra enflasyonla mücadele kapsamında atılan yeni adımların değerlendirilmesi öne çıkacak. Ayrıca, emekli maaşlarının iyileştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar da Kabine üyeleri tarafından gözden geçirilecek.

Toplantıda dikkat çeken bir diğer konu ise emekli ikramiyesi ile ilgili. Daha önce 11-14 Kasım tarihleri arasında 12 milyonu aşkın çalışmayan emekliye yapılan 5 bin lira ikramiyenin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli ikramiyesi alamayan Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) üye vatandaşlar için ek düzenleme talimatı verdiği belirtiliyor.

Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kameralar karşısına geçerek “Millete Sesleniş” konuşması yapması bekleniyor.

Kabine bugün toplanıyor : Gündemde hangi konular var? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 20 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!