featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kabine bugün toplanıyor : Bayram tatili 9 gün olacak mı? Emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 4 Haziran 2024

Kabine bugün toplanıyor : Bayram tatili 9 gün olacak mı? Emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 4 Haziran 2024

Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında saat 15.30da toplanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı, önemli gündem maddeleriyle bugün saat 15.30’da toplanacak. Toplantıda, kamuda tasarruf düzenlemeleri, enflasyonla mücadele stratejileri ve Gazze’deki son gelişmeler masaya yatırılacak. Özellikle enflasyonun yüksek seviyelerde seyretmesi ve fahiş fiyatlar konusunda alınabilecek tedbirler ele alınacak.

Gündemde ayrıca, Kamuda Tasarruf Genelgesi’nin ardından kanun değişiklikleri ve ekonomik yönetim tarafından sunulan sunumlar bulunuyor. Vergi paketleri, kamu ihale kanununda yapılması planlanan düzenlemeler ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun gözden geçirilmesi de değerlendirilecek konular arasında yer alıyor.

Ayrıca, İsrail’in Gazze’deki saldırılarına karşı üç aşamalı ateşkes planı ve Filistin devletinin tanınması konuları da masada olacak. Ayrıca, yabancıların kayıt dışı çalışmalarının engellenmesi ve içişleri alanındaki gelişmeler de toplantının gündemini oluşturacak.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması da toplantının ele alacağı konular arasında yer alıyor. Bayramın, 16-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşmesi bekleniyor. Turizmcilerin talepleri ve okulların kapanmasıyla birlikte oluşan tatil beklentileri göz önüne alınarak bu konu üzerinde de değerlendirme yapılacak.

Dış politika alanında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İspanya ve İtalya ziyaretlerine ilişkin hazırlıklar da toplantı gündemine dahil edilecek.

Kabine bugün toplanıyor : Bayram tatili 9 gün olacak mı? Emekli bayram ikramiyesine zam gelecek mi? Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? 4 Haziran 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!