featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Ekonomi ve siyaset gündemi – 6 Haziran 2024

Ekonomi ve siyaset gündemi – 6 Haziran 2024

Ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkanlar…

GÜNDEM

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşılamaya hazırlanıyor. İkili görüşmenin ardından Türkiye-Özbekistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi 3. Toplantısı gerçekleştirilecek. Bu önemli toplantıda bir dizi anlaşma imzalanacak ve ortak basın toplantısı düzenlenecek. Akşam saatlerinde ise Erdoğan, Mirziyoyev’e onuruna resmi bir akşam yemeği verecek.

Tarih: Ankara, Saat: 14.00 (Resmi karşılama), 14.15 (Görüşme), 15.15 (Anlaşma imza töreni ve basın toplantısı), 17.30 (Resmi akşam yemeği), 19.00

2- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev’in kabrine ve Ebedi Meşale Anıtı’na çelenk bırakmak üzere Bakü’ye hareket ediyor. Bakü Türk Şehitliği’ni ziyaret edecek olan Kurtulmuş, aynı zamanda TÜRKPA üyesi Meclis Başkanlarının Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edileceği önemli bir toplantıya katılacak. TÜRKPA Asamble Konseyi 13. Toplantısı ile TÜRKPA 13. Genel Kurul Toplantısı ve TÜRKPA Üyesi Parlamento Başkanları ortak basın toplantısına da iştirak edecek.

Ekonomi ve siyaset gündemi – 6 Haziran 2024
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!