featured

Ekonomi ve siyaset gündemi – 31 Ekim 2023

Ekonomi ve siyaset gündeminde öne çıkanlar…

GÜNDEM VE SİYASET

  • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala ile görüşecek, KeyVac Aşı Üretim Merkezi’nin açılış törenine iştirak edecek. (TBMM/11.00/Ankara/14.00)
  • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde “Ulusal Yapay Zeka Stratejisi Yönlendirme Kurulu Toplantısı”na katılacak. (Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME

  • TBMM’den Genel Kurulda, kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren “Afet Riski altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin görüşmelerine başlanacak. Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bağlı kurumların 2024 yılı bütçeleri ele alınacak. CHP, MHP ve HEDEP’in Meclis grup toplantıları düzenlenecek. (TBMM/15.00/11.00/13.30/10.45/12.45)

EKONOMİ FİNANS

  • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri Tanıtım Toplantısı”na iştirak edecek. (Ankara/10.30)
  • Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Türkiye-Birleşik Arap Emirlikleri 1. Dönem JETCO Toplantısı”na katılacak. (İstanbul/10.15)
  • Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin dış ticaret ve hizmet üretici fiyat endeksi verileri ile yılın 3. çeyreğine ilişkin turizm istatistiklerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

  • İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Kudüs/Gazze/Kahire)
Ekonomi ve siyaset gündemi – 31 Ekim 2023

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!