featured

Bakanlar Dönmez ve Varank, Erzurum’daki toplu açılış törenine katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Seneye evlerimizde çaylarımızı yerli gazımızla demleyecek, evlerimizi yerli gazımızla ısıtacağız inşallah.” diye belirtti.

Bakan Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erzurum’da Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi bitişiğindeki yeni miting alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen, Gürcükapı Kentsel Dönüşüm Projesi, İspir-Rize İl Sınırı Yolu ve Çat Afet Konutları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşma yaptı.

Bakan Dönmez, törende, Erzurum’un Tekman, Karayazı, Çat ve Olur ilçesini doğa gazla buluşturduklarını, burada yaşayan vatandaşların artık bu konfordan istifade edeceğini ifade etti.

Doğal gazla Erzurum’un meşhur soğuğunun vatandaşlar adına artık zorluklarla değil kolaylıklarla anılacağını ifade eden Dönmez, “Erzurum’un 20 ilçesinin 19’u, bugün itibarıyla doğal gaz kullanıyor. Erzurumlu kardeşlerimizin bu konfordan faydalanmaları için şehrimizin doğal gaz dağıtımına bugünkü değerlerle 3 milyar 736 milyon liralık yatırım yapıldı. Uzundereli hemşehrilerimizi de inşallah en kısa sürede doğal gaza kavuşturacağız. Her şey Erzurum için, her şey Türkiye için.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, doğal gazı ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirten Dönmez, Mardin’den Urfa’ya, Konya’dan Kastamonu’ya kadar her hafta yeni ilçeleri doğal gazla buluşturduklarına işaret etti.

Bakan Dönmez, milletin huzuru ve rahatı, büyük ve güçlü Türkiye için durmadan yola devam ettiklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Türkiye’de bir tek AK Parti icraat partisidir. İmar etmenin, büyütmenin, gelişmenin tek adresidir. Ortaya bir vizyon koyan, Türkiye Yüzyılı ile bugünleri değil, gelecek 100 yılı öngören tek partidir. Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletimizin ferasetiyle el ele, omuz omuza, gönül gönüle çıktığımız bu kutlu yürüyüşümüz nice başarıların, nice zaferlerin de müjdecisi olacak inşallah. Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomilerinden biri yapmaya kararlıyız. İşte Karadeniz gazı. Seneye evlerimizde çaylarımızı yerli gazımızla demleyecek, evlerimizi yerli gazımızla ısıtacağız inşallah.”

Bakan Varank: “2023 yılında bizim bu yolculuğa devam etmemiz lazım”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ise 20 senedir Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde ülkede taş üstüne taş koymak için mücadele verdiklerini anlattı.

Şehirleri, ilçeleri, hatta köyleri hizmetlerle buluşturmak için büyük gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Varank, şu şekilde konuştu:

“Erzurum’u da hizmetlerle, yatırımlarla buluşturduk. Bugün de 12,5 milyar liralık yatırımın resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Sizin huzurlarınıza her geldiğimizde elimiz dolu geldik. Çünkü biz şuna inanıyoruz. İstanbul’da, Trabzon’da ne varsa Erzurum’da da onun olması lazım. İşte onun için bu şehre hizmet ettik, bu şehri gerçekten kalkındırdık. 20 yılda Erzurum’un nerden nereye geldiğini en iyi bizim değerli hemşehrilerimiz biliyor. İnşallah 2023 yılında bizim bu yolculuğa devam etmemiz lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızı, o Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bir kez daha oturtmamız lazım. Bunu yapmaya hazır mısınız? Dadaşlar bizim arkamızda aynı sizin bugün durduğunuz gibi durursa, Dadaşlar bizim arkamızda dimdik durursa, Allah’ın izniyle bu ülkenin başaramayacağı hiçbir şey olmaz.”

Bakan Varank, geleceğe yatırım yaptıklarını belirterek, “Biz diyoruz ki Türkiye üreten bir ülke olsun. Onun için kendi otomobilini üretsin. Togg’un projesini başlattık ve seri üretim bandından indirdik. O Togg’un renklerinden birisini ne yaptık, Oltu rengini beğendiniz mi? İşte bu ülkeyi yatırımla, üretimle, istihdamla, ihracatla kalkındırmaya devam edeceğiz. Çünkü bu millet her şeyin en iyisine layık. Bu millet her şeyin en güzelini hak ediyor. Sizlere hizmet edeceğiz, yeter ki arkamızda durun. ‘Bir, olalım, beraber olalım, hep birlikte Türkiye olalım’ diyorum.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bakanlar Dönmez ve Varank, Erzurum’daki toplu açılış törenine katıldı
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!