featured

Gram altın tarihi zirvede

Altının gram fiyatı, dolar/TL kuru ve ons altının güçlü performansından aldığı destekle yükselişini sürdürüyor. Tarihi zirvesi olan 1734 lira seviyesine adım adım yaklaşıyor. Ons altın ise 1900 doların üzerinde seyrederek değer kazanmaya devam ediyor.

Bölgedeki siyasi gelişmeler, özellikle İsrail-Filistin çatışmasının daha fazla yayılmasını önlemeye yönelik atılan diplomatik adımlar sonrasında piyasalarda risk iştahının arttığını gösteriyor. Bu durum, altının ons fiyatının bugünkü işlemlerde 1923 dolara kadar yükselmesine katkı sağladı. Şu an itibariyle altının ons fiyatı, yüzde 0,16’luk bir artışla 1923 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Gram altın da ons altın ve dolar/TL kurunun etkisiyle hareket ediyor. Şu an itibariyle gram altın, önceki kapanışının yüzde 0,52 üzerinde 1725 lira seviyesinde bulunuyor. Gram altın, tarihi zirvesi olan 1734 lira seviyesine yaklaşıyor.

Çeyrek altın ise 2 bin 840 liradan alıcı bulurken, Cumhuriyet altını 11 bin 610 lira seviyesinden işlem görüyor.

Dünkü işlemlerde altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden gram altın, günü yüzde 0,41’lik bir düşüşle 1.719 lira seviyesinden tamamlamıştı.

Gram altın tarihi zirvede

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!