featured
  1. Haberler
  2. Özel Haber
  3. Ali Koç, Trabzonspor hisselerinde ne yapmayı amaçlıyor?

Ali Koç, Trabzonspor hisselerinde ne yapmayı amaçlıyor?

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Trabzonspor’un şampiyonluğunun garantilenmesinin ardından Trabzonspor’u tebrik etmeyeceğini açıkladı. Koç “Tebrik etmek isterim ama etmeyeceğim. 4 Nisan 2015’te kurşunlanan ve faili bulunmayan olay hafızalarımıza kazınmışken, bunu bir şampiyonluk maçında pankarta yansıtarak alay konusu yapmalarını hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi ve buna müsaade eden bir başkanla aynı masada olmayacağımızı belirtirim. Herkes, her şeyin farkında. Sevgiler, saygılar.” ifadelerini kullandı.

Koç’un açıklamasının ardından Trabzonspor resmi Twitter hesabından futbolcuların isimlerinin sessiz harflerini içeren bir paylaşım yapıldı.

Ali Koç bu açıklamasıyla Trabzonspor hisselerini manipüle etmek mi istiyor? Haberimizin detaylarında…

Peki, Ali Koç bu açıklamayı neden yaptı? İddialar neler?

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç’un Trabzonspor’un şampiyonluğu ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından borsada yer alan ve şampiyonlukla beraber yükselmesi beklenen Trabzonspor hisselerinde düşüş yaşandı. İddialara göre Koç’un istediği de buydu.

Kulislerde dönen iddialara göre Koç Trabzonspor hisse senedinde manipülasyon yaparak fiyatı düşürmeyi amaçlıyor.

Ali Koç’un, Trabzonspor’un kesinleşen şampiyonluğunun ardından sıkça yaptığı olumsuz açıklamalar ile şampiyonluğu meşru zeminden çıkarmaya çalıştığı iddia ediliyor.  Böylelikle Koç’un yaptığı açıklamalarla kulüp yönetimini yıpratmaya çalıştığı ve şampiyonluğu gölgede bırakmayı amaçladığı düşünülüyor.

Kulislerde dönen bir diğer iddiaya göre ise hisse senedinin değerlenmesini engellemeye çalışarak, hisse senedine yatırım yapan yatırımcıları zarara uğratmayı hedeflediği söyleniyor.

Trabzonspor hisse fiyatı ne kadar oldu?

Aşağıda bulunan grafikte de görüldüğü üzere şampiyonluğun garantilenmesinin ardından yükselişe geçmesi beklenen hisse fiyatında Koç’un açıklamalarıyla beraber düşüş yaşandı. Şampiyonluğun kesinleştiği gün 5,75 fiyatından satışta olan Trabzonspor hisse senedi Fenerbahçe Yönetim Kurulu başkanı Ali Koç’un açıklamalarıyla 4,81 fiyatına düştü.

ali koç, trabzonspor hisselerinde ne yapmayı amaçlıyor? 1
Ali Koç, Trabzonspor hisselerinde ne yapmayı amaçlıyor?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!