featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Hikmet Yurtbay Sanel Hissesinde Dolandırıcılık İddiaları İle Gündemde

Hikmet Yurtbay Sanel Hissesinde Dolandırıcılık İddiaları İle Gündemde

İDDİA 1- SANEL’DE VURGUN YAPMIŞ

Uzun zamandır borsa camiasında manipülasyon yaptığı iddia edilen Hikmet Yurtbay’ın şimdi de Sanel Mühendislik hisse senedinde manipülasyon yaptığı öne sürülüyor.

İDDİA 2- VİP GRUPLAR İLE KOMİSYON TOPLAMIŞ

Paralı VİP grup kurma iddiası ile ortaya çıkan Hikmet Yurtbay’ın elindeki hisse senetlerini %30 komisyon alma karşılığında kurduğu VİP grup üyelerine sattığı ve çok ciddi zararlara sebep olduğu iddia ediliyor.

İDDİA 3-KARIŞMADIĞI SUÇ KALMAMIŞ

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından defalarca cezalandırılan Hikmet Yurtbay’ın sicilinin hayli kabarık olduğu öne sürülen iddialar arasında. Borsa manipülasyonu, piyasa dolandırıcılığı gibi pek çok suça karıştığı iddia edilen Hikmet Yurtbay’ın silahlı fotoğraflar çekerek insanların korkmalarına sebep olduktan sonra daha rahat dolandırma amacı güttüğü kulislerde dönen bilgiler arasında.

İDDİA 4 – DEVLET BÜYÜKLERİNİN İSİMLERİNİ DOLANDIRICILIĞINA ALET ETMİŞ

Hikmet Yurtbay’ın ayrıca Devlet büyüklerinin isimlerini ve fotoğraflarını kullanarak kendini önemli bir isimmiş gibi gösterip insanlardan gelen tepkileri engellemeye ve insanların korkmasını sağlamaya çalıştığı kulislerde dönen bilgiler arasında.

İDDİA 5 – DİNİ KİRLİ EMELLERİ İÇİN KULLANMIŞ

Ayrıca kutsal kitabımız Kur’an üzerinden insanların duygularını sömüren Hikmet Yurtbay’ın cami yaptırma iddiası ile tıpkı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin de yaptığı gibi insanlara sevimli görünmeye çalıştığı kulislerde dönen iddialar arasında.

İDDİA 6 – SANEL HİSSESİNDE PEK ÇOK İNSANI MAĞDUR ETMİŞ

Hikmet Yurtbay’ın Son olarak Sanel Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi (SANEL) hisselerinde manipülasyon yaptığı öne sürülüyor.

Aşağıda Sanel hisse senedinde yapıldığı öne sürülen manipülasyon grafik ile anlatılmıştır.

Kulislerden alınan bilgilere göre Sanel isimli hisse senedinde 1 no’lu noktada belirtildiği üzere 5,15 TL fiyatından başlayan manipülasyon 16 TL fiyatına kadar sürmüş. Ardından Hikmet Yurtbay sosyal medya hesapları üzerinden insanlara alım tavsiyesi vermiş, 16 TL fiyatından elindeki ve kullandığı hesaplara aldırdığı payları satmış ve hisse hızlıca gerilemeye başlamıştır. Gerileme 5,13 TL fiyatına kadar sürmüş, hisseye güvenip yatırım yapan insanlar da bakiyelerinin %60’a yakınını kaybetmişlerdir.

hikmet yurtbay sanel hissesinde dolandırıcılık i̇ddiaları i̇le gündemde 1
Hikmet Yurtbay Sanel Hissesinde Dolandırıcılık İddiaları İle Gündemde

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!