Bitexen’de Neler Oluyor? Şok İddialar!

Koronavirüs salgınının meydana gelmesiyle birlikte çok sayıda yatırımcı finansal piyasalarda işlem yapmaya başladı. Önce borsaya akın eden yatırımcılar ardından kripto para piyasasında da işlemlerini arttırdı.

Bu süreçte Bitexen kripto para borsası da piyasaya spor token arz ederek önemli derecede montanlı kar elde etti.

Koronavirüs sürecinde Bitexen Kripto Para borsası fazlasıyla ilgi gördü. Bu ilginin nedeni arz ettiği tokenlerde ciddi volalite olmasıydı.

Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmalar sırasında yatırımcılar oldukça zarara uğradı. Yatırımcılar tarafından tercih edilen ‘spor token’lerin çoğunun fiyatı 0’a yaklaştı. Kar etmeyi hedefleyen yatırımcılar paralarını kaybettiler.

Yatırımcıların inanılmaz zarar etmesine sebep olduğu iddia edilen ‘Bitexen’ borsasına dair kulislerde şok edici bilgiler dönüyor.

İşte o bilgiler;

İddialara göre Bitexen arz ettiği spor tokenleri için spor kulüpleri ile çeşitli anlaşmalar yaptı. Spor tokenler komisyon karşılığında borsada arz edildi. Fiyatlara uygulanan manipülasyonlarla yatırımcılar ciddi zarara uğratıldığı iddia edildi.

Peki fiyatlar nasıl manipüle edildi? Kulisler ne diyor?

Bitexen borsasında arz edilen tokenlerin, asıl değerinin oldukça üstünden yatırımcılara sunulduğu iddia ediliyor. Böylelikle Bitexen elde ettiği komisyonlar ile oldukça yüklü montanlı karlar elde etti. Bitexen kazanırken yatırımcılar kaybetti.

Uzmanlar özellikle aşırı yükseliş gerçekleştirmiş olan tokenlerde daha yüksek fiyatlardan büyük montanlı işlemlerin gerçekleşmesinin altında kara para aklama işlemi yapılmış olabileceği iddialarını gündeme getiriyor.

Kripto Para Borsalarında Düzenleyici Bir Kurum Yok

Kripto para borsalarında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) gibi bir düzenleyici kurum olmaması sebebiyle işlemler kontrol edilemiyor.

Kripto para borsalarının kontrol edilememeleri sebebiyle özellikle son dönemde kara para akladıkları iddia ediliyor.

Yatırımcılar da şikayetvar.com ve eksisözlük.com gibi yorum sitelerinde Bitexen hakkında çeşitli şikayetlerde bulunmuşlar.

Örneğin, eksisözlük.com’da entry yazan bir kullanıcı yatırımının yüzde 70’den fazla düşüşe uğradığını belirtmiş;

bitexen'de neler oluyor? şok i̇ddialar! 1

https://eksisozluk.com/entry/136786097

sikayetvar.com’da şikayetini paylaşan bir kullanıcı da sistemin yükseliş olduğu anlarda kapatıldığını ifade etmiş ve sistemin güvensiz olduğunu dile getirmiş;

bitexen'de neler oluyor? şok i̇ddialar! 2

https://www.sikayetvar.com/bitexen/bitexen-kasitli-sistem-kapatilmasi

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Bitexen’de Neler Oluyor? Şok İddialar!
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!